מה המקצועות הרווחיים ביותר? התשובות כאן.

כמה תרוויח אם תלמד מדעי המחשב? ואם משהו אחר?
בואו נודה על האמת, לעשות תואר זה לא תמיד הבחירה הראשונה של בחור בן 23 ברגעי שעמום. בדרך כלל נעדיף לטוס לעוד טיול ארוך, לשבת עם חברים, או לא לעשות כלום. אבל כסף לא גדל על העצים (לא כולל סטודנטים בבינתחומי), ובשלב כזה או אחר מגיעים למסקנה שצריך ללמוד תואר כדי להתקדם בחיים, וכן, כדי לעשות כסף. אצל סטודנטים רבים כסף הוא אינו בהכרח המניע המרכזי לבחירת המקצוע שאותם ילמדו, אבל מחקרים מראים כי סטודנטים רבים מנסים לקחת בחשבון בעיקר שני משתנים - כסף, ועניין בתחום. קרי, בגיל 20-30 מה שחשוב למרבית הסטודנטים זה כמה כסף הם ירוויחו לאחר שיסיימו את התואר, וכמה מעניין יהיה להם ללמוד אותו ולעסוק בו. אצל אחרים, נכנסים פרמטרים שוליים כמו אידיאולוגיה, קיימות, אלטרואיזם, ועוד כל מיני כאלה.

אז בהנחה שאותי מעניין כסף, מה הכי כדאי ללמוד?

ובכן, תאכלס? גם בלי לקרוא את המאמר המדהים הזה, סביר שאת התשובה הזו כבר ידעת. מדעי המחשב ועבודה בתחום ההייטק תניב לך, במידה ותצליח לסיים את התואר כמובן, 5 ספרות, גם כמשכורת התחלתית. מהנדס מחשבים או מתכנת בחברה ירוויח שכר התחלתי של 12,000 שקלים בחודש, ומתכנת וותיק/ אדריכל תוכנה/ מנהל צוות יכול להגיע לשכר ברוטו שנע בין 25,000 שקלים ועד 45,000 שקלים בחודש. כמובן שבאפשרותכם להתקדם גם לתפקידים ניהוליים וגבוהים יותר בחברת ההייטק, שם המשכורת תוכל להגיע לסכומים שקשה לי להקליד.

קשה לי מחשבים, מה בכל זאת?

רפואה כמובן! סתם לא, אם קשה לך מחשבים לא בטוח שרפואה זה המקצוע הנכון בשבילך, למרות שהסטטיסטקה מראה שאם ברצונך לעשות כסף, מייד לאחר מקצועות המחשבים וההנדסה שווה ללמוד רפואה. אבל, אם אנחנו לא בקטע של מחשבים ולא ממש בקטע של רפואה, מה דעתכם על אדריכלות? כן, מדובר בתואר מאתגר לחלוטין, אבל השכר בתחום לבוגרי תואר ראשון באדריכלות מתחיל בדומה לבוגרי מדעי המחשב סביב ה-12,000 ש"ח בשכר ברוטו בחודש, ויכול להגיע גם הוא לסכומים נאים מאוד עם צבירת הוותק והגיל. 

לא רוצה ללמוד? יש עוד אופציה.

אם אתם לא בקטע של תואר, תמיד יש אופציה לעשות קורסים מקצועיים בתחומים שונים ומגוונים. כמו למשל קורס בקידום אתרים, בנדל"ן, בבניית אתרים ועוד. הקורסים האלה אולי לא יבטיחו לכם שכר התחלתי גבוה, אבל יאפשרו לכם לפחות להכניס את רגליכם לחברות בתחום, או אף לתת לכם את האופציה לצאת לדרך עצמאית משלכם. כמה תרוויחו? תנסו ותגידו לנו.
רוצים לקבל מאיתנו פוסטים מעניינים, חדשות וקופונים ישירות למייל?